Spring til hovedindhold

Forslag

Nordjyllands Politi

Nyhed

2. juni 2017 00:00

Brand i bil på motorvejen ved Hobro

Kl. 18:27 anmeldelse om brand i bil, der holder i nødsporet på motorvejen ved Hobro i retning mod nord.

Politilogo på rude

Foto: Rigspolitiet

Brandvæsnet er ankommet. Motorvejen delvist spærret.

 

Politiet er på vej.

 

Vis venligst hensyn.

 

Vagtchefen

Pressekontakt

Christian Brinck

E-mail: cbr013@politi.dk
Telefon: 5135 6716
 

Lene Kold

E-mail: lko024@politi.dk

Telefon: 5173 8871

 

Maria Odgaard

E-mail: mso083@politi.dk

Telefon: 2963 7506

 

Vagtcentralens pressetelefon
Telefon: 5154 1555

26. juni 2025

Nordjyllands Politi

Yngre kvinde afgået ved døden i trafikulykke

Nordjyllands Politi modtag tidligere i dag, den 26. juni 2025 ved middagstid, en anmeldelse om en alvorlig personpåkørsel centralt i Aalborg; ved John F. Kennedys Plads. En yngre kvinde er afgået ved døden som følge af denne påkørsel. De nærmeste pårørende til den afdøde er blevet underrettet.

25. juni 2025

Nordjyllands Politi

Politiet beder om hjælp til at identificere druknet kvinde

**AFLYST. Kvinden er nu identificeret** En kvinde blev tidligt onsdag morgen fundet druknet i havnen i Hals. Nordjyllands Politi beder om offentlighedens hjælp til identificere kvinden.

18. juni 2025

Nordjyllands Politi

Politiet leder efter 71-årig bortgået mand ved fjorden **AFLYST**

**Aflyst. Den efterlyste er blevet fundet afgået ved døden. De pårørende er underrettet** Nordjyllands Politi fortsætter eftersøgningen af den 71-årige mand, der tirsdag omkring kl. 17:00 forlod Aalborg Universitetshospital Nord. Nye oplysninger i sagen har dog medført, at der primært ledes på vandsiden, hvorfor borgere vil kunne opleve et opbud af politi nær fjorden i Aalborgområdet.