Spring til hovedindhold

Forslag

Fyns Politi

Nyhed

24. januar 2025 15:16

Alvorlig ulykke i Odense

Fyns Politi og redning er lige nu tilstede ved en alvorlig ulykke på Munkebjergvænget i Odense. Der er flere personer som er tilskadekomne.

Politi og redning arbejder på højtryk ved en ejendom på Munkebjergvænget 13A i Odense M, hvor der har været en alvorlig ulykke. Fyns Politi har ikke ydereligere om årsagen til selve ulykken for nuværende.

 

Fyns Politi beder om at beboerne i ejendommen bliver inden døre, og hvis man er ude, så beder vi om, at man henvender sig til politiet på stedet eller på telefon 114 og bliver registreret. Hvis man har været på stedet og set ulykken ske, så beder vi om at man kontakter Fyns Politi på 114.

 

Politiet fik anmeldelsen om ulykken kl 13.43. Fyns Politi melder mere ud, så snart vi kan.

Pressekontakt 

Kommunikationsrådgiver Sunniva Pedersen-Reng
Kommunikationsrådgiver Mads Boel
Pressetelefon: 9135 7902
E-mail: fyn-kommunikation@politi.dk

 

Læs mere om pressekontakt

30. oktober 2025

Fyns Politi

Fyns Politi afblæser efterlysning af pige i Glamsbjerg

Der er nu dannet klarhed over situationen, og der er ikke sket noget kriminelt.

30. oktober 2025

Fyns Politi

Fyns Politi søger ung pige i Glamsbjerg der er set stige ind i en bil

Fyns Politi fik meldingen klokken 14.33 da et vidne havde set pigen stige ind i en varebil.

27. oktober 2025

Fyns Politi

Status på sag om knivstik søndag aften

Fyns Politi fik en anmeldelse om en episode mellem flere personer ved Sankt Knuds Kirkestræde i Odense søndag den 26. oktober kl ca. 18:40. Da patruljerne kom frem, fandt de tre unge mænd, som alle havde skader fra knivstik.